Autobusy SPPK z napisem „protest” na wyświetlaczach

Autobusy SPPK z napisem „protest” na wyświetlaczach

Od poniedziałku – 21 stycznia – możemy zobaczyć na autobusach SPPK napis „protest” na wyświetlaczach obsługujących m.in. linie Szczecin-Police. Związkowcy chcą wyjaśnień, dlaczego ich firma dostaje z ZDiTM mniej pieniędzy niż inne spółki autobusowe. Kierowcy domagają się podwyżek.

Od poniedziałku wszystkie autobusy przedsiębiorstwa jeżdżą na trasach z wyświetlonym hasłem „Protest”. Ten nie powoduje przerw w funkcjonowaniu połączeń między Szczecinem a Policami. Rozmowy w sprawie nowych stawek są już prowadzone. Pod koniec stycznia planowane jest kolejne spotkanie w tej sprawie.

 

Protest jest bardzo nietypowy, bo poza informacją na wyświetlaczach, nie ma na ten temat innej informacji. Protest kierowców na razie odbywa się bez zakłóceń dla pasażerów.

 

„Autobusy jeżdżą normalnie” – mówi Grzegorz Ufniarz, kierownik działu przewozów w Szczecińsko – Polickim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. – „Protest polega na wyeksponowaniu hasła na wyświetlaczach pojazdów. Informacje o nim są też wywieszone przy kabinach kierowców.” – dodaje

 

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne jest jedną z czterech spółek, które na zlecenie ZDiTM obsługują linie autobusowe. SPPK kursuje w Policach, ale najważniejsza część zadania to zapewnienie komunikacji między tym miastem a Szczecinem.

 

Protest ogłosiły dwa związki zawodowe: „Solidarność” i „Solidarność ’80”. Domagają się przede wszystkim zrównania stawek za przewozy z tymi płaconymi spółkom, które należą w całości do Szczecina. Wśród postulatów są też m.in. żądania zaprzestania dyskryminacji SPPK przy kupowaniu nowych autobusów i podwyższaniu kapitału zakładowego.

 

Zapraszam również do naszej nowej grupy na temat transportu publicznego – Miłośnicy Autobusów :

https://www.facebook.com/groups/2271598219540871/?source_id=850720715317967

Dodaj komentarz