CBA kontroluje spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje

CBA kontroluje spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Centralne Biuro Antykorupcyjne skontroluje spółkę Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Kontrola ma dotyczyć prawidłowości przeprowadzonych zamówień publicznych od 2016 roku. Kontrola będzie trwać do końca marca. Możliwe jest jednak jej przedłużenie do 9 miesięcy – czyli nawet do września 2019 r.

„Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku rozpoczęli 28 grudnia 2018 r. kontrolę w spółce komunalnej Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych udzielanych i realizowanych przez Spółkę w latach 2016-2019” – mówił Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

 

Wejście kontrolerów do spółki potwierdziła rzeczniczka prasowa Gdańskich Autobusów i Tramwajów Alicja Mongird. „W GAiT trwa kontrola CBA; oczywiście współpracujemy z kontrolerami” – powiedziała – „Kontrola dotyczy wybranych zamówień publicznych, udzielanych i realizowanych przez GAiT w latach 2016-19” – dodała

 

Firma GAiT, jak czytamy na jej stronie internetowej, dysponuje ponad 200 autobusami i ponad 100 zestawami tramwajowymi oraz zatrudnia ponad 800 kierowców i motorniczych.

Dodaj komentarz