Chile: 100 elektrycznych autobusów od Yutong

Chile: 100 elektrycznych autobusów od Yutong

Chińska firma Yutong Bus dostarczy 100 elektrycznych autobusów do Chile. Firma weszła już na rynki w Wielkiej Brytanii, Francji, Bułgarii, Islandii i Makao, teraz czas na Chile. Zostały ostatnie szczegóły i elektrobusy dołączą do floty miasta Santiago.

Autobusy będą będą wykorzystywane przez operatorów autobusów Vule i STP Santiago. Łącznie będzie to 100 elektycznych autobusów modelu E12. Model ten wyróżnia się mocą 324 kWh i niskim zużyciu energii, maksymalnej odległości 300 km. Ponadto ma ładowarkę o mocy 150 kW, która ułatwia i przyspiesza proces ładowania, który zajmuje około 1,5 godziny.

 

Wprowadzenie autobusów elektrycznych jest odpowiedzią na przyjazną dla środowiska politykę rozwoju miast uruchomioną przez rząd, która obejmuje program zastąpienia taboru autobusów spalinowych pojazdami zasilanymi czystą energią do 2050 r.

 

„Już od 13 lat wzmacniamy naszą obecność w Chile, wdrażając model Yutong zakładający dostosowanie produktów, akcesoriów, finansowanie i kompleksową ochronę w służbie zróżnicowanych klientów na różnorodnych rynkach” – skomentował Chang Hao, zastępca kierownika generalnego rynków zagranicznych w Yutong.

 

Cristóbal Lessmann, kierownik Automotores Fortaleza, podkreślił jakość nowych jednostek, które zostaną włączone do systemu transportu publicznego stolicy.

 

W ciągu ostatnich trzech lat azjatycki producent umieścił się jako główny eksporter chińskich autobusów w Ameryce Łacińskiej, dostarczając do tej pory 20 635 sztuk, co stanowi 54% całego chińskiego eksportu w sektorze, który demonstruje przywództwo firmy na kontynencie.

 

W 2017 r. Yutong zanotował całkowitą sprzedaż 67 568 dużych i średnich autobusów, w tym 24 865 napędzanych energią przyjazną dla środowiska. W ten sposób firma stała się wiodącym światowym producentem autobusów napędzanych czystymi technologiami, otrzymując wiele międzynarodowych nagród

Dodaj komentarz