Czołowe zderzenie autobusów w Niemczech

Czołowe zderzenie autobusów w Niemczech

15 listopada w miejscowości Ammerndorf w Bawarii czołowo zderzyły się dwa autobusy. 27 osób jest rannych, a w tym wiele dzieci.

Początkowo policja informowała o co najmniej 40 rannych, ale ostatecznie okazało się, że liczba ta jest nieco mniejsza. Policja sprostowała też pierwsze doniesienia, według których zderzyły się dwa autobusy szkolne; była to kolizja dwóch autobusów liniowych, którymi podróżowali m.in. uczniowie. Wśród rannych było wiele dzieci. Stąd początkowo policja informowała o wypadku dwóch szkolnych autokarów.

 

Do wypadku doszło ok. godz. 14, na prostym odcinku drogi, przy dobrej widoczności. Policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce zdarzenia, zobaczyli na miejscu wielu poranionych ludzi, którzy o własnych siłach wydostali się z wraków.

 

Chwilę później na miejscu pojawiły się karetki pogotowia i strażacy. Ci ostatni musieli rozcinać wraki, by wydobyć zakleszczonych w nich kierowców i dwójkę pasażerów.

 

Po zderzeniu czołowym jeden z autobusów uderzył jeszcze w samochód osobowy który prowadziła kobieta, została poważnie ranna.

Policjanci zastanawiają się, co było przyczyną czołowego zderzenia autobusów na prostym odcinku drogi. – Od 40 lat jestem policjantem i nigdy czegoś takiego nie widziałem – mówi policjant, który jako jeden z pierwszych dotarł na miejsce wypadku.

 

u.

Dodaj komentarz