FlixBus: pierwszy dalekobieżny elektrobus

FlixBus: pierwszy dalekobieżny elektrobus

Dziś swój pierwszy dalekobieżny autobus elektryczny w Niemczech uruchamia FlixBus. Po udanym pilotażu we Francji, kolejny w pełni elektryczny pojazd w barwach FlixBusa będzie kursował na trasie Frankfurt-Mannheim. Energię dostarczy Greenpeace Energy, czyli niemiecki dystrybutor energii który powstał 20 lat temu w efekcie jednej z kampanii Greenpeace’u i dostarcza wyłącznie „czysty” prąd.

Autobus będzie zasilany w 100% czystą energią. Będzie obsługiwał dwa przejazdy w obie strony dziennie na trasie Frankfurt-Mannheim z przystankami na lotnisku we Frankfurcie oraz Heidelbergu. Cała trasa w jedną strone liczy 115 km. Elektrobus będzie zasilany dwa razy dziennie, a także nocą przez stacje ładującą na dworcu autobusowym w Mannheim lub przez stacje we Frankfurcie. Stacje mają moc 80kw

„Chcemy mieć wkład w kształtowanie przyszłości mobilności. Chociaż autobusy elektryczne są obecnie znacznie droższe w zakupie, jesteśmy przekonani, że będzie to opłacalna inwestycja na dłuższą metę, zarówno dla naszej firmy, jak i naszych klientów i środowiska” – mówił André Schwämmlein, założyciel i dyrektor generalny FlixBus.

Greenpeace Energy

Autobus elektryczny FlixBusa w Niemczech będzie zasilany energią pochodzącą z odnawialnych źródeł energii dostarczaną przez Greenpeace Energy. To pozwoli oszczędzić około 82 tony emisji CO2 tylko w pierwszym roku kursowania autobusu elektrycznego FlixBusa w porównaniu do autobusu z silnikiem spalinowym, jak wynika z badania przeprowadzonego przez atmosfair.

„Naszym celem jest przekonanie większej liczby osób do wyboru transportu publicznego lub roweru zamiast korzystania z samochodów osobowych. Nie wystarczy po prostu przełączyć się na samochody z silnikami elektrycznymi. Aby pojazdy były przyjazne dla klimatu, muszą być napędzane czystą energią elektryczną. Do tego potrzebujemy nie tylko zmiany technologii, ale także zmiany sposobu, w jaki ludzie postrzegają mobilność” – mówił Sönke Tangermann, członek zarządu Greenpeace Energy

Dodaj komentarz