Gdynia : MAN dostarczy 55 nowych autobusów

Gdynia : MAN dostarczy 55 nowych autobusów

Po podpisaniu umowy przedwyborczej z firmą MAN Truck & Bus Polska która opiewa na kwotę 76 mln zł we wrześniu 2019r na ulice w Gdyni wyjedzie łącznie 55 nowych autobusów : 32 pojazdy przegubowe oraz 23 krótkie. Firma MAN ma dokładnie 330dni na dostawę wszystkich autobusów.

W przetargu wpłyneły dwie oferty. Pierwszą firmą był Solaris który proponował 79 milionów złotych, a drugą firmą był MAN, gdzie firma proponowała 76 milionów złotych. Miasto po naradzie zdecydowało się przyjąć propozycje od firmy MAN. W 3/4 zakup jest dofinansowany ze środków unijnych.

Ten zakup wymieni 1/3 taboru komunikacji miejskiej w Gdyni, tak dużego kontraktu nie było w historii gdyńskiego taboru autobusowego od dwudziestu lat.

Nowe autobusy, które MAN dostarczy do Gdyni będą wyposażone w silniki spełniające normy spalania EURO 6, klimatyzację całego pojazdu, przyciski oznaczone alfabetem Brailla, by ułatwić podróż osobom niewidomym i słabo widzącym, będą również tablice systemy informacji pasażerskiej, gniazda usb, dwa duże monitory LCD, rampę dla osób na wózkach inwalidzkich.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Gdynia podpisała także umowę z firmą Solaris, dzięki której do wiosny 2019 roku na ulice trafi także 30 fabrycznie nowych trolejbusów, w tym 16 pojazdów przegubowych.

Dodaj komentarz