Inowrocław: 8 elektryków już niebawem na ulicach

Inowrocław: 8 elektryków już niebawem na ulicach

Inowrocławskie MPK dysponuje dwoma autobusami w pełni elektrycznymi oraz ośmioma elektrycznymi hybrydami. W przyszłym tygodniu na ulice miasta wyjedzie osiem kolejnych pojazdów całkowicie elektrycznych.

„W przyszłym tygodniu na inowrocławskie ulice wyjedzie osiem nowych autobusów elektrycznych. – Dążymy do tego, aby cały tabor był nisko- lub zeroemisyjny” – mówi Mariusz Kuszel, prezes MPK. – „Jesteśmy po odbiorze technicznym w Nowej Wsi. Obecnie załatwiamy kwestie formalne związane z rejestracją i ubezpieczeniem.” – dodaje

 

To oznacza, że coraz więcej pojazdów w taborze inowrocławskiego MPK będzie nisko- lub zeroemisyjnych. Zakup pojazdów sfinansowało miasto przy wsparciu Unii Europejskiej. Koszt zakupu jednego autobusu to około dwa miliony złotych.

 

„Parę autobusów będziemy wymieniać w niedalekiej przyszłości i właśnie w tym kierunku będziemy szli. Teraz rozpoczniemy eksploatację nowych autobusów i zobaczymy, jak sprawdzą się w przyszłości” – dodaje Mariusz Kuszel.

 

Wartym dodania jest że nie tak dawno w Inowrocławiu oddano do użytku infrastrukturę ładowania autobusów elektrycznych. Cztery ładowarki pantografowe OppCharge (link) o mocy 300 kW każda, wraz z zewnętrznym system monitorowania, który daje możliwość kontrolowania na bieżąco procesów ładowania pojazdów, zbierania danych o procesach i przeprowadzania konserwacji systemu, dostarczone zostały przez firmę Ekoenergetyka-Polska.

Dodaj komentarz