Koszalin zakupi 5 autobusów hybrydowych

Koszalin zakupi 5 autobusów hybrydowych

Dziś, 13 listopada rozpisano przetarg na pięć fabrycznie nowych autobusów MAXI o napędzie hybrydowym. Na SIWZ jeszcze czekamy, więc skupiamy się na informacjach z ogłoszenia o zamówieniu. Oferty mają zostać złożone do 21 grudnia 2018 r.

 

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pięciu sztuk fabrycznie nowych, niskoemisyjnych, niskopodłogowych autobusów hybrydowych o długości całkowitej 12 metrów plus/minus 0,5 metra, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2. Pojazdy muszą posiadać napęd hybrydowy oraz nie mogą być prototypami.

 

Koszalińscy urzędnicy chcieliby, żeby pojazdy były fabrycznie nowe, tzn. wszystkie podzespoły były wyprodukowane w 2019 r. Dopuszczają jedynie, żeby szyby były wyprodukowane w 2018 r. Muszą być przystosowane do naszych warunków klimatycznych, czyli być odporne zarówno na wysokie jak i niskie temperatury. Obowiązkowo powinny spełniać normę emisji spalin Euro 6.

 

MZK wymaga od dostawcy aby autobusy były objęte przez 24 miesiące gwarancją całopojazdową oraz przez 96 miesięcy rękojmią na trwałość konstrukcji nadwozia i poszycia

 

Nie wiemy jakimi środkami na zakup hybryd dysponuje MZK Koszalin. Termin nieco napięty, więc zapewne na etapie pytań do SIWZ pojawi się wniosek o więcej czasu na realizację.

 

Na oferty czekają w Koszalinie do 21 grudnia. Termin realizacji umowy określono na 180 dni od daty jej zawarcia.

Dodaj komentarz