Kraków: sprzedanych 11 autobusów na licytacji

Kraków: sprzedanych 11 autobusów na licytacji

Wczoraj – 14 grudnia 2018 roku – odbyła się licytacja autobusów które zostały wycofane z krakowskich ulic. Licytacje zorganizowało MPK SA w Krakowie. Do kupienia były 43 autobusy lecz wszystkich nie udało się sprzedać.

Pojazdy, które nie zostały sprzedane, będą przeznaczone do kasacji. Najniższa kwota za autobus wyniosła 10 500 zł, a najwyższa 22 000 zł.

 

MPK Kraków sprzedało łącznie 11 autobusów :

  • trzy autobusy Solaris Urbino 12
  • trzy autobusy Solaris Urbino 18
  • pięć Jelczy M081.

 

Sprzedaż tak dużej liczby autobusów to efekt bardzo intensywnych zakupów nowych pojazdów. Dzięki temu od października br. w Krakowie pasażerowie podróżują autobusami z silnikami spełniającymi normę ekologiczną Euro 5 i wyposażonymi w klimatyzację, monitoring i automaty biletowe.

 

Tylko w tym roku na krakowskie ulice wyjechało 150 nowych autobusów. Zastąpiły one pojazdy starszego typu, które zostały przeznaczone do sprzedaży. Wycofane z eksploatacji pojazdy mogła nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczyło spełnić wymagania licytacji.

 

Przypomnijmy, że w poprzedniej licytacji, która odbyła się 16 listopada zostało sprzedanych 57 wycofanych z krakowskich ulic autobusów. Najniższa kwota za autobus wyniosła wtedy 10 500 zł, a największa 27 000 zł. W sumie sprzedaż wszystkich 57 autobusów osiągnęła kwotę prawie 840 000 zł.

Dodaj komentarz