Krosno : 11 hybryd marki Volvo

Krosno : 11 hybryd marki Volvo

Do Krosna dotarło 11 nowoczesnych autobusów hybrydowych marki Volvo.

Autobusy Volvo pomieszczą na swój pokład 80 pasażerów, z czego 27 jest miejsc siedzących.
Wyposażone są również w klimatyzacje, system liczenia pasażerów, porty usb, elektroniczne tablice prezentujące przebieg linii, system informacji pasażerskiej, dostęp do internetu oraz posiadają oddzielną kabine dla kierowcy, a dla bezpieczeństwa pasażerów zostały wyposażone w monitoring.
Zostały wyprodukowane we wrocławskiej fabryce niskopodłogowe autobusy Volvo 7900 Hybrid. Są pierwszymi w Polsce tak krótkimi pojazdami tego typu (10,6m)

Jest to pierwsze na tak wielką skale zasilenie taboru autobusowego w Krośnie.
Za jeden autobus trzeba było zapłacić 1 434 900 PLN netto

Autobusy miejskie Volvo 7900 Hybrid są zasilane energią elektryczną podczas ruszania i postoju. Przy małych prędkościach poruszają się całkowicie bezemisyjnie, przy wykorzystaniu napędu elektrycznego. Po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h przełączają się na zasilanie niedużym silnikiem diesla. Baterie zasilające napęd elektryczny ładują się podczas hamowania i z nadwyżki mocy silnika, a autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania. Pojazdy tego typu zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami z napędem diesla. Są też bardzo ciche, poziom hałasu w pobliżu Volvo 7900 można porównać do poziomu hałasu w przypadku normalnej rozmowy.

Warto przypomnieć że mieszkańcy Grudziądza mogą spodziewać się własnie autobusów marki Volvo z początkiem 2019 roku

Dodaj komentarz