Kutno kupi jednego solarisa od Mobilisu

Kutno kupi jednego solarisa od Mobilisu

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie, rozstrzygnął przetarg na zakup jednego używanego pojazdu. MZK kupi go od Mobilisu. Teraz MZK w Kutnie będzie w posiadaniu nie trzy, a cztery Solarisy Urbino 12 w swojej flocie. Dostawa będzie z Warszawy więc nie potrwa zbyt długo.

Przypomnijmy, że MZK szukało jednego używanego Solarisa. Choć spółka nie wskazała wprost o jaki model chodzi to kształt jej wymagań jasno wskazywał na Urbino 12. Musiał to być egzemplarz wyprodukowany nie wcześniej niż w 2007 roku i o przebiegu nie większym niż 900 000 km. Do tego musi umożliwiać podróż min. 85 pasażerom, w tym min. 26 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez 3 wejścia w układzie 2-2-2.

 

Autobus musi dodatkowo być napędzany silnikiem diesla. Jednostka ma być o mocy przynajmniej 188 kW, mieć min. 8 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 4. Ma ona być zblokowana automatyczną skrzynią biegów, wobec której MZK nie miało jakichś szczególnych wymagań. W komorze silnika musiał się znajdować także system detekcji i gaszenia pożaru.

 

Jedyną ofertę postępowaniu przedstawił Mobilis. Gigant z Mościsk zaoferował MZK Kutno jednego z jedenastoletnich Solarisów Urbino 12, które nie są już mu potrzebne w Warszawie. Cena autobusu to 83 000 PLN netto, a więc można powiedzieć, że dużym ukłonem w stronę MZK. 22 listopada przewoźnik przystał na tą ofertę.

 

Warto też wspomnieć, że w tym roku MZK Kutno stało się już czwartym polskim przewoźnikiem, który zdecydował się na Urbino 12 z „warszawską przeszłością” od Mobilisu. Pierwszym i do tej pory największym było toruńskie MZK. Na pięć egzemplarzy zdecydowało się natomiast MZK Zamość. Jeden autobus wypłynął w Trójmieście. Kupił go BP Tour na potrzeby obsługi umowy przewozowej z GAiT.

Dodaj komentarz