Leszno : Volvo wygrało przetarg na 8 autobusów hybrydowych

Leszno : Volvo wygrało przetarg na 8 autobusów hybrydowych

Urząd miasta razem z Volvo Polska podpisały umowe na dostawę 8 autobusów hybrydowych, to już dziewiąte miasto w polsce, w którym Volvo wygrało przetarg bądź dostarczyło autobusy hybrydowe w tym roku.

Volvo było jednynym oferentem. Miastu zaproponowany znane i sprawdzone 7900 hybryd które zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo i zgodnie z umową autobusy trafią do Leszna do końca czerwca 2019 roku.
Cały kontrakt jest na kwotę 14 740 320 PLN brutto, czyli jeden autobus hybrydowy 7900 będzie kosztował 1 498 000 PLN netto.

„Napęd hybrydowy bardzo dobrze sprawdza się w ruchu miejskim – dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego podczas zatrzymania i przy niedużych prędkościach zużywa mniej paliwa, emituje mniej zanieczyszczeń, jest cichy, a co za tym idzie – dużo bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne autobusy napędzane silnikami diesla” – powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie

Autobusy Volvo 7900 Hybrid mają możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, np. podczas ruszania z przystanków czy świateł. Dopiero po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełączają się na zasilanie silnikiem diesla. Takie rozwiązanie sprawia, że zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami napędzanymi wyłącznie silnikiem diesla.

Volvo Polska sprzedało do tej pory ponad 2 tyś hybryd w ponad dwudziestu krajach. W Polsce kursują już w : Warszawie, Krośnie, Jeleniej Górze, Tarnowskich Górach, Białymstoku, Inowrocławiu, Sosnowcu

Dodaj komentarz