Lublin: przetarg na 20 elektrobusów został przedłużony

Lublin: przetarg na 20 elektrobusów został przedłużony

Po raz kolejny został przedłużony przetarg na dwadzieścia autobusów na prąd oraz infrastruktura do ładowania elektryków. Miasto złagodziło wymagania stawiane firmom starającym się o kontrakt. Wcześniej dało im również dodatkowy czas na składanie ofert.

„Zmiana ma umożliwić udział w postępowaniu jak największej liczbie potencjalnych oferentów” – tłumaczy Paweł Paszko z Zarządu Transportu Miejskiego. – „Rynek autobusów elektrycznych jest relatywnie młody i cały czas pojawiają się nowe rozwiązania. Naszym założeniem jest zapewnienie możliwie dużej konkurencyjności, co przekłada się m.in. na korzystniejsze oferty cenowe i jakościowe.” – dodaje

 

Już wcześniej ZTM dał dodatkowy czas na składanie ofert firmom zainteresowanym dostarczeniem elektrobusów pojazdów do Lublina. Termin był wyznaczony na miniony piątek, teraz mowa jest o 28 stycznia i nie ma pewności, czy to już ostatnia zmiana.

 

– „To, że przetarg się przedłuża, nie powinno, przynajmniej teoretycznie, skutkować opóźnieniem w dostawie elektrobusów i ładowarek. Zmiana warunków udziału w postępowaniu nie wpłynie na zmianę terminu dostaw pojazdów, który uwzględnia m.in. cykl produkcyjny pojazdów” – zapewnia Paszko.

 

Przetarg obejmuje 20 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów elektrycznych. Autobusy mają być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, monitorowane, klimatyzowane, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą i gotówką, bramki liczenia pasażerów oraz trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

 

Przetarg ten obejmuje również infrastrukturę do ładowania wolnego na zajezdni oraz ładowania szybkiego na przystankach końcowych.

 

Odbiór autobusów elektrycznych ma nastąpić w 2020 r. Ich zakup i dostawa odbywa się w ramach projektu unijnego.

Dodaj komentarz