Mobilis likwiduje kursy w Mrągowie

Mobilis likwiduje kursy w Mrągowie

Na początku miesiąca grupa Mobilis zlikwidowała ostatnie regularne kursy połączeń otwartych w Płocku, tym razem kolejne cięcia w rozkładach jazdy połączeń komercyjnych dotyczą tras obsługiwanych przez PKS Mrągowo. Przewoźnik zapowiada, że będzie wkrótce utrzymywać przewozy wyłącznie w Mławie i Ostródzie. To efekt nowej strategii, zgodnie z którą Mobilis chce skupić się na komunikacji miejskiej.

Grupa Mobilis wprowadza tymczasem dalsze cięcia w swoich rozkładach jazdy – tym razem na trasach obsługiwanych przez PKS Mrągowo. Nie kursują już autobusy linii Giżycko – Warszawa. Niebawem wycofane zostaną także kursy łączące stolicę z Mrągowem. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na łamach witryny internetowej Mobilisu 1 grudnia zlikwidowane zostaną także dwie pary połączeń Mrągowo – Reszel.

Wkrótce należy spodziewać się dalszych ograniczeń. Spółka zamierza bowiem całkowicie zrezygnować z działalności na rynku przewozów niekontraktowanych, czyniąc od tego jedynie dwa wyjątki. – W ramach strategii spółki Mobilis nastawionej na rozwój i rozszerzenie oferty przewozów miejskich podjęliśmy decyzję o wycofywaniu się z kursów lokalnych i dalekobieżnych z wyłączeniem dwóch rynków, na których pozostajemy aktywni w tej kategorii: w Mławie i w Ostródzie – mówi bowiem prezes zarządu Mobilis sp. z o.o. Dariusz Załuska.

Wszelkie decyzje dotyczące powyższego i terminy ich realizacji wynikają z bieżącej analizy rynku przewozowego, finansowych wyników poszczególnych spółek oraz perspektyw rozwoju – tłumaczy wprowadzane właśnie ograniczenia nasz rozmówca. Zaznacza przy tym, że spółka czyni starania, by podróżni jak najmniej odczuli skutki podejmowanych przez grupę decyzji strategicznych. – W miejsce dotychczasowych kursów wykonywanych przez PKS w Mrągowie w relacji Giżycko – Warszawa – Giżycko weszła firma Stalko – mówi.

– Z kolei linię Mrągowo – Warszawa – Mrągowo spółka Mobilis obsługuje bez zmian do 30 listopada 2018 r. Niewykluczone, że termin ten zostanie przedłużony, o czym poinformujemy pasażerów – dodaje Dariusz Załuska. Obecnie Mobilis jest właścicielem czterech aktywnych spółek wywodzących się z dawnej Krajowej Państwowej Komunikacji Samochodowej: PKS Płock, PKS Mława, PKS Ostróda i PKS Mrągowo.

Dodaj komentarz