MPK Kraków sprzedało 57 autobusów

MPK Kraków sprzedało 57 autobusów

Dziś o godzinie 9:00 w Krakowie rozpoczęła się licytacja 99 autobusów marki Solaris, Jelcz i Scania, które zostały wycofane z krakowskich ulic. Licytacja zalicza się do największych jakie dotychczas zorganizowano.

W czasie 1,5 godziny MPK sprzedało 57 autobusów. W krakowskiej licytacji mogła wziąć udział każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczyło spełnić podstawowe wymagania. Ostatecznie sprzedane autobusy będą wozić pasażerów w 12 polskich miejscowościach:

Bydgoszczy
Czułowie
Jaworznie
Liszkach
Rzeczkowie
Słopnicy
Świerklańcu
Tarnobrzegu
Tuszynie
Warszawie
Wolanowie
Zawierciu

Najniższa kwota za autobus wyniosła 10 500 zł. Największa walka toczyła się o zakup najmniejszych autobusów, czyli Jelczy 081MB/3 o długości ok. 9 metrów. Kwota jednego z tych autobusów ostatecznie wyniosła 27 000 zł, a więc prawie dwa razy tyle co cena wywoławcza. W sumie sprzedaż wszystkich autobusów osiągnęła kwotę prawie 840 000 zł.

 

Jednorazowa sprzedaż tak dużej liczby autobusów to efekt bardzo intensywnych zakupów nowych pojazdów. Dzięki temu od października 2018 roku w Krakowie pasażerowie podróżują autobusami wyposażonymi wyłącznie w silniki spełniające co najmniej normę Euro 5, klimatyzację, monitoring i automaty biletowe.

 

Tylko w tym roku na krakowskie ulice wyjechało 150 nowych autobusów. Zastąpiły one pojazdy starszego typu, które zostały przeznaczone do sprzedaży. Mogła je nabyć każda osoba prywatna lub przedsiębiorstwo. Wystarczyło spełnić wymagania licytacji.

 

Dodaj komentarz