Nowy prezes MZK w Ostrołęce. Poprzedni wyrzucony

Nowy prezes MZK w Ostrołęce. Poprzedni wyrzucony

Rada Nadzorcza Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce informuje, że rozstrzygnięto konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce. Poprzedniego prezesa odwołano na wniosek prezydenta miasta, który złożył także zawiadomienie do prokuratury ws. zaniedbań w zakładzie.

Do konkursu przystąpiło 15 kandydatów, z których siedmiu nie spełniło wymogów formalnych. Jednym z kandydatów był… jeden z niedawnych kandydatów na prezydenta Ostrołęki

 

„W wyniku rozmów kwalifikacyjnych oraz oceny umiejętności i doświadczenia zawodowego kandydatów, Rada Nadzorcza postanowiła powierzyć stanowisko Prezesa Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółka z o.o. w Ostrołęce Panu Dariuszowi Domanowskiemu – poinformowano w komunikacie.

 

W uzasadnieniu podano, że Domanowski ma „wykształcenie wyższe techniczne i ukończone studia podyplomowe MBA z zakresu zarządzania i logistyki oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w branży transportowej”.

 

Zaniedbanie przez poprzedniego prezesa
Na początku grudnia prezydent miasta Łukasz Kulik złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce ws. zaniedbań w zakładzie. Dotyczyło możliwości „popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu pasażerów oraz kierowców MZK Sp. z o. o. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez dopuszczenie do ruchu autobusów w nagannym stanie technicznym” – informowała PAP rzecznik prokuratury Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

 

Pismo trafiło do prokuratury po tym, jak na wniosek prezydenta rada nadzorcza MZK odwołała ze stanowiska Ryszarda Chrostowskiego, który kierował zakładem od 2008 r.

 

Odwołanie nastąpiło po spotkaniu Kulika z pracownikami i zarządem miejskiej spółki. Jak informował wówczas lokalny portal Moja Ostrołęka, ze strony pracowników padło wiele skarg dotyczących organizacji pracy. Dotyczyły również złego stanu miejskich autobusów.

 

Zarzuty
Kierowcy tłumaczyli, że otrzymali nakaz zaklejania kontrolek technicznych w pojazdach, a po awarii autobusów byli obciążani kosztami napraw. Prezydent zobowiązał wtedy prezesa Ryszarda Chrostowskiego do pisemnej odpowiedzi na zarzuty pracowników.

Ostrołęcki MZK powstał w 2008 r. po przekształceniu w spółkę miejskiego zakładu budżetowego.

Stanowisko prezesa MZK Domanowski ma objąć 27 grudnia.

Dodaj komentarz