Nysa z zakupem 2 elektrobusów

Nysa z zakupem 2 elektrobusów

Urząd Miejski w Nysie ogłosił przetarg na dwa autobusy elektryczne razem z infrastrukturą do ładowania.
MIDI-elektryki mają zostać przekazane miastu w ciągu ok. 10 miesięcy od podpisania umowy.

Muszą umożliwiać podróż min. 70 pasażerom, w tym przynajmniej 19 na miejscach siedzących, autobusy będą jezdzić na trasie z dużą liczbą pasażerów, prowadzącą przez centrum miasta.
Dostęp na pokład ma być zapewniony przez 2 lub 3 wejścia. Miasto nie preferuje określonego układu drzwi.

„Elektryk” musi posiadać jeden lub dwa silniku trakcyjne o mocy min. 170 kW. Baterie litowo-jonowe lub litowo-tytanowe mają mieć pojemność energetyczną nie mniejszą niż 170 kWh. Autobus musi być przystosowany do dwóch rodzajów ładowania- wolnego o mocy 40 – 80 kW poprzez złącze plug-in oraz szybkiego przez pantograf o mocy 200 kW. Pełne naładowanie baterii ładowarką o mocy 80 kW ma nastąpić w ciągu maksymalnie 4 godzin.

Jak na razie opublikowano tylko ogłoszenie przetargu więc nie wiadomo jak w szczegółach będą wyglądały pojazdy. Zapezpieczenia finansowe wskazują na to, że będą to pojazdy 12-metrowe

Oferenci muszą posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości minimum 4 mln zł. Muszą też mieć doświadczenie w postaci dostaw niskopodłogowych autobusów elektrycznych o wartości minimum 4,5 mln zł w ciągu ostatnich trzech lat. Na oferty czekają w Nysie do 28 listopada.

Warto przypomnieć że nie będą to pierwsze elektrobusy w tym mieście. Po wygranym przetargu przez czeski SOR w lipcu 2018 roku, w przyszłym roku 2019, wyjedzie na ulice Nysy jeden elektrobus EBN11

Dodaj komentarz