Olsztyn: darmowe bilety dla uczniów

Olsztyn: darmowe bilety dla uczniów

Taki zapis znalazł się w umowie koalicyjnej Klubu Radnych Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska, Klubu Ponad Podziałami i prezydenta Olsztyna.

– „Jestem zwolennikiem bezpłatnej komunikacji dla olsztyńskich uczniów” — mówi Robert Szewczyk z Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej Nowoczesna Koalicja Obywatelska. — „Szacowany koszt w przypadku uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych to ponad 3 mln zł. Oprócz oszczędności w portfelach rodziców ważne jest budowanie wśród najmłodszych olsztynian pozytywnych nawyków do korzystania na co dzień z autobusów i tramwajów. Mam nadzieję że duże zmiany, jakie zachodzą w podnoszeniu jakości komunikacji miejskiej, zauważą także rodzice. Może dzięki temu my, olsztyniacy, częściej będziemy pozostawiać samochody w garażu. Z pożytkiem dla nas i środowiska.” – dodał

 

O to, czy pomysł zapisany w umowie koalicyjnej rządzącej w Radzie Miasta większości znajdzie poparcie opozycji, zapytaliśmy Radosława Nojmana, przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

 

„Z tego, co wiem, bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży szkolnej funkcjonuje już w wielu polskich miastach, m.in. w Częstochowie i Rzeszowie. Nie widzę przeszkód, żeby takie rozwiązanie zostało wprowadzone również w naszym mieście” — powiedział nam radny.

 

I dodaje: — „Oczywiście będzie to wymagało rozważenia i doprecyzowania szczegółowych unormowań, dotyczących np. kwestii, którzy uczniowie będą mogli korzystać z tej ulgi — chodzi o sam fakt uczęszczania do olsztyńskich szkół czy też stałego zamieszkania na terenie Olsztyna. Istotną kwestią pozostaje również realny koszt, jaki musiałoby w związku z tym ponieść miasto. Uważam, że Rada Miasta powinna zająć się tym tematem.

Dodaj komentarz