PGE przejmie Autosan – zapowiedział Kaczyński

PGE przejmie Autosan – zapowiedział Kaczyński

Jarosław Kaczyński Prezes PiS zapowiedział przejęcie zakładów Autosan przez grupe PGE,  jest już to pewne, ma to służyć rozpoczęciu supernowoczesnej produkcji autobusów elektrycznych.

„Chcę powiedzieć, że jest w tej chwili już zaawansowana sprawa – chociaż oczywiście to będzie trochę trwało – przejęcia tego zakładu przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną, po to, by rozpocząć tam supernowoczesną produkcję autobusów elektrycznych, a także pojazdów, które służą energetyce, bo przecież energetyka, linie energetyczne wymagają specjalnego rodzaju pojazdów i jest tego niemało” – mówił w Sanoku Kaczyński o Autosanie.

Prezes Kaczyński powiedział że zakład Autosan kiepsko sobie radził i doszło do tego że prawie upadł, ale dzięi wsparciu rządu i byłej premier Beaty Szydło został uratowany i w tej chwili ma przed sobą bardzo duże perspektywy.

„I to też będzie specjalność tej fabryki, ona ma wielką przyszłość. Autosan ma wielką przyszłość, a to jest niemała część przyszłości Sanoka” – dodał Prezes Kaczyński.

W 2016 roku upadający Autosan ratowało konsorcjum spółek PIT-Radwar i Huta Stalowa Wola z Polskiej Grupy Zbrojeniowej za 17,3 mln zł. Jak przypomina PAP, spółka była pięć razy wystawiana na sprzedaż w przetargu. W ostatnim cena wywoławcza wynosiła 37 mln zł. Po piątym przetargu sędzia nadzorujący upadłość Autosanu zgodził się na sprzedaż fabryki z wolnej ręki.

Dodaj komentarz