Pierwsze autobusy hybrydowe MAN już w Toruniu [Film]

Pierwsze autobusy hybrydowe MAN już w Toruniu [Film]

Do Torunia dotarły pierwsze autobusy hybrydowe, a dokładnie trzy sztuki marki MAN Lion’s City Hybrid. To pierwsze tego typu pojazdy które będą jeździć po ulicach Torunia. Autobusy dotarły z lekkim opóźnieniem.

Do końca października do Torunia miało dotrzeć siedem hybrydowych MAN-ów. Termin dla kolejnej transzy – też składającej się z siedmiu wozów – minął 15 listopada. Oba kontrakty zaliczyły opóźnienia, co pokazuje, jak mocno obciążone są teraz autobusowe fabryki. Pojazdy są jednak sukcesywnie dostarczane i niebawem MZK będzie miało komplet. I pewnie dodatkowo zarobi na karach umownych.

 

Docelowo w Toruniu pojawi się łącznie 14 hybrydowych MAN-ów. Kolejne mają być dostarczane w najbliższych dniach. Obecnie autobusy są przygotowywane do eksploatacji. Trzeba je zarejestrować i ubezpieczyć. Pasażerów zaczną wozić za kilka dni.

 

Łącznie za 14 hybryd MZK zapłaci 24,8 mln zł. Kary umowne za opóźnienia małe nie są – to ok. 7-8 tys. zł za jeden autobus dziennie. W ramach kontraktu oprócz trzech autobusów MAN dostarczył już pojazd pogotowia technicznego.

Dodaj komentarz