PKS Szczecinek kierowcy powoli wracają do pracy

PKS Szczecinek kierowcy powoli wracają do pracy

W ubiegłym tygodniu tajemnicza choroba dopadła jedną trzecią załogi szczecineckiego PKS’u. Wielu pasażerów musiało dostosować się do znacznie okrojonego rozkładu jazdy. Wiekszość kierowców wróciła już do pracy. Czy to koniec nieformalnego strajku ?

„Rzeczywiście, sytuacja powoli wraca do normy. Z 14 przebywających na zwolnieniach kierowców większość już pracuje. Na L4 przebywa obecnie czterech, ale w tym tygodniu także mają wrócić do pracy. Dwóch do najbliższej środy i dwóch do niedzieli” – mówi Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

 

Informacja ta oznacza, że autobusy mogą już wrócić na swoje trasy. Nie oznacza to końca konfliktu pomiędzy pracownikami a zarządcą. Przedstawiciele Solidarności wnieśli skargę na przebieg restrukturyzacji w PKS-ie Szczecinek. Nad przewoźnikiem wciąż wisi widmo strajku kierowców.

 

Nie wiadomo także, jak rozwiązana została kwestia roszczeń płacowych, które były przyczyną protestu. Przypomnijmy. Powodem strajku są zbyt niskie, zdaniem kierowców, płace. Wyższą stawkę godzinową gwarantował aneks podpisany po ubiegłorocznym strajku ostrzegawczym. Ten przestał jednak obowiązywać wraz z upływem 31.12 ubiegłego roku.

Dodaj komentarz