Płocki Mobilis jednak zlikwiduje połączenie do Warszawy

Płocki Mobilis jednak zlikwiduje połączenie do Warszawy

Od początku roku Mobilis zlikwidował wiele połączeń. PKS w Płocku chciał zlikwidować bardzo ważne połączenie do Warszawy z początkiem listopada, potem przesunał ten termin na 8 listopada, następnie jeszcze raz – „do odwołania”. Mobilis informował płocczan że jednak dojadą do Warszawy, teraz sytuacja nieco się zmieniła.

Pod koniec października PKS Płock tłumaczył, że rezygnuje, bo chce się skupić na połączeniach, z których „ma gwarantowany przychód”. Uspokajał, że ludzi będzie wozić do Warszawy inny operator. Faktycznie, urząd marszałkowski podawał, że o pozwolenie na przewóz pasażerów na trasie Płock – Warszawa stara się zarejestrowana w Zielonce firma Stalko.

 

Zmiana przewoźnika miała się odbyć płynnie – Mobilis zawiesza kursy i tego samego dnia wchodzi Stalko. Na początku listopada sytuacja się zmieniła. PKS Płock poinformował, że jednak będzie jeździł do Warszawy, najpierw do 8 listopada, potem „do odwołania”.

 

Teraz znów pojawił się komunikat: – „Jesteśmy zmuszeni poinformować, że nasza spółka będzie realizowała połączenia na trasie Płock – Warszawa tylko do końca 2018 r.”

 

– „Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym pasażerom za każdy kilometr przejechany razem i za każdą minutę spędzoną w naszych autobusach – czytamy w zamieszczonym w czwartek komunikacie na stronie internetowej firmy. – Z naszych informacji wynika, że od stycznia 2019 r. linia powinna być obsługiwana przez innego przewoźnika i będziecie mieć Państwo możliwość podróżowania transportem zbiorowym na trasie do Warszawy. Nowy przewoźnik też z pewnością będzie informował przyszłych pasażerów o szczegółach.”

 

Co dalej ? Pasażerowie siedzą jak na szpilkach. Dużo osób korzysta z tego połączenia dojeżdzając do pracy. Dowiemy się już pewnie na dniach, czy kursy do Warszawy przejmie firma Stalko czy też inna.

Dodaj komentarz