Pomysł darmowej komunikacji w Legnicy

Pomysł darmowej komunikacji w Legnicy

W 2015 roku już był pomysł wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej, lecz po wielu rozmowach temat ucichł.
Radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości od dawna deklarują zniesienie biletów – choćby dla dzieci i młodzieży. Do tych dwóch klubów należy większość w Radzie Miasta. Szef klubu PO, Jarosław Rabczenko właśnie zapowiedział, że jego projekt uchwały jest na ukończeniu.

„Wielokrotnie obiecywałem w kampanii wyborczej, że to będzie pierwsza uchwała jaką złożę. Proszę o cierpliwość, ale to nastąpi już bardzo szybko. Przypomnę, że nam zaufały tysiące ludzi, więc moim marzeniem jest, aby elementy mojego programu udało się w tej kadencji Rady Miejskiej zrealizować.” – mówił Jarosław Rabczenko, szef klubu PO

 

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski od wielu lat konsekwentnie sprzeciwia się idei bezpłatnych autobusów. Tym razem może być zmuszony do jej realizacji. Radni Prawa i Sprawiedliwości, zadeklarowali, że zagłosują za darmową komunikacją miejską, jeśli autorzy projektu wskażą źródła finansowania i opłacalność takiego projektu.

 

Szef klubu Platformy Obywatelskiej właśnie przyznał, że w najbliższym czasie przedłoży stosowną uchwałę. Arkadiusz Baranowski, lider klubu Prawa i Sprawiedliwości nie mówi „nie”.

 

„Moim zdaniem tak. Jest szansa na bezpłatne autobusy, ale musi się to opłacać przede wszystkim mieszkańcom. Musimy zweryfikować to od strony finansowej. Jeżeli będzie przygotowany projekt i ten projekt będzie rzeczywiście pokazywał wskaźniki „in plus”, to jest szansa, żeby to zaistniało.” – mówił Arkadiusz Baranowski, lider klubu PiS

 

Bezpłatne autobusy od pięciu lat kursują po Lubinie. Miasto dopłaca do przewozów, ale na ulice miasta wyjeżdża mniej prywatnych aut. Dzięki temu między innymi zmniejsza się eksploatacja dróg, odpadają koszty dystrybucji czy kontroli biletów. Po dokładnych analizach na podobne rozwiązania zdecydowały się władze Bolesławca, Złotoryi, Polkowic i kilku innych dolnośląskich miast.

Dodaj komentarz