Premiera nowego Solaris LE lite hybrid

Premiera nowego Solaris LE lite hybrid

Dziś na targach w Kielcach Solaris zaprezentował nowy model autobusu Lite Hybrid to autobus o niskich kosztach użytkowania i lżejszej niż standardowa konstrukcji.

Pierwsze co się rzuca w oczy to inne światła przednie. Do tej pory Solarisy miały piec reflektorów z każdej strony. Teraz funkcje świateł drogowych, mijania, przeciwmgielnych, pozycyjnych i kierunkowskazów zmieszczono w trzech reflektorach. W dodatku wszystkich ledowych, co oznacza oszczędność.

Głównym pomysłem było znaczące ograniczenie kosztów eksploatacji. W efekcie powstał pojazd o 16 cm krótszy i o pół tony lżejszy (waży 15,5 tony) od klasycznego, który ma taka samą pojemność – 90 osób i maksymalnie 41 na miejscach siedzących.

Lite Hybrid ma lżejszy szkielet, węższe koła, przekłada się to na spalanie które wynosi 30 litrów paliwa na 100 kilometrów. Standard to ok. 34 l/100 km.

Wszystkie autobusy zakontraktowane od stycznia będą już produkowane w tej formie.

Na targach TRANSEXPO 2018 w Kielcach po raz pierwszy wystąpił nowy prezes Solarisa, będącego juz częścią hiszpańskiego koncernu CAF, Javier Calleja

„Zaczynamy z doskonałej pozycji, którą Solaris osiągnął w ciągu ostatnich lat. Solaris i CAF do siebie pasują. Chcemy być liderem w dziedzinie e-mobilności na rynku europejskim. Jestem zaledwie trzy tygodnie w Solarisie. Do tej pory zdążyłem się przekonać, że to bardzo dobry i zgrany zespół” – mówił Javier Calleja nowy prezes Solarisa.

Dodaj komentarz