Rzeszów: elektrobusem na razie tylko w godzinach szczytu

Rzeszów: elektrobusem na razie tylko w godzinach szczytu

W Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji przy ulicy Lubelskiej jest już pięć z dziesięciu autobusów zasilanych energią elektryczną, które będą wozić rzeszowian. Na razie tylko w godzinach szczytu, ponieważ wciąż nie zakończyła się budowa stacji ich szybkiego ładowania.

10 solarisów produkowanych w Bolechowie koło Poznania to pierwsze autobusy elektryczne w historii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Producent do tej pory dostarczył miastu ich pięć, a drugie tyle dojedzie do Rzeszowa w grudniu.

 

Zasięg na jednym ładowaniu nie pozwala autobusowi na kursowanie przez cały dzień. Tymczasem do tej pory solaris zbudował tylko stacje wolnego ładowania, przy których pojazdy będą zasilane energią elektryczną nocami, w bazie MPK.

 

„Na razie na ulice miasta wyjedzie pięć autobusów. Będą jednak kursować tylko w godzinach szczytu. Takie ograniczenie wynika z faktu, że stacje szybkiego ładowania powstające przy dworcu PKP wciąż nie są gotowe” – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
„Przy dworcu mają być doładowywane między kursami. Docelowo będą więc mogły jeździć po mieście przez cały dzień. Na razie uruchomimy je tylko na godziny szczytu, bo na ładowanie będą musiały wrócić na zajezdnie” – dodaje

 

Do końca listopada po ulicach Rzeszowa ma się poruszać 10 autobusów elektrycznych.

Dodaj komentarz