Rzeszów: miasto naliczyło już milion zł kary dla Solarisa

Rzeszów: miasto naliczyło już milion zł kary dla Solarisa

4 lutego to nowy termin uruchomienia autobusów elektrycznych w Rzeszowie. Zarząd Transportu Miejskiego liczy, że do tej pory firma Solaris upora się z ostatnimi pracami przy budowie i uruchomieniu stacji ładowania tych pojazdów przy dworcu PKP. Czy tym razem Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie dotrzyma słowa i autobusy elektryczne wyjadą na rzeszowskie ulice za tydzień w poniedziałek?

Wszystkie dziesięć autobusów elektrycznych są już od dawna w bazie MPK przy ulicy Lubelskiej, lecz pojazdy nie mogą jednak na razie wyjechać na ulice, bo w centrum wciąż nie uruchomiono stacji ich szybkiego ładowania. A dopóki ona nie zostanie przetestowana, miasto nie może odebrać i zarejestrować autobusów. Ich dostawca, firma Solaris z Bolechowa na uruchomienie całego systemu miała czas do końca roku.

 

– „We wtorek odbędzie się odbiór techniczny 10 elektrycznych autobusów. Jeśli przebiegnie bez problemów, najpóźniej na początku przyszłego tygodnia te nowoczesne autobusy zaczną wozić mieszkańców” – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

 

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chciał, by pierwsze elektryczne autobusy Solaris Urbino 12 jeździły już w październiku 2018 roku. Potem mówiono o listopadzie, grudniu, niedługo później padał termin styczniowy. Teraz jest nowy – 4 lutego.

 

Za opóźnienia Solaris może słono zapłacić. Autobusy wraz z ładowarkami miały być gotowe na koniec 2018 roku.
– „Od początku stycznia naliczamy firmie kary za opóźnienie. To około milion złotych miesięcznie” – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

 

– „W tej chwili Solarisowi zapłacimy kwotę pomniejszoną o milion złotych” – zapowiada ratusz.

Dodaj komentarz