Zabytkowymi autobusami po ulicach Nysy 11 listopada

Zabytkowymi autobusami po ulicach Nysy 11 listopada

Z okazji 11 listopada Miejski Zakład Komunikacji przygotował dla pasażerów niespodziankę. W tym wyjątkowym dniu po Nysie będą jeździć dwa zabytkowe autobusy.

San H100 oraz Jelcz RTO 272 MEX to pojazdy, które przed laty wchodziły w skład floty przewoźnika. Teraz nysanie będą mogli przenieść się w czasie i zobaczyć swoje miasto z okien zabytków techniki.

To będzie nostalgiczna podróż do lat 60-tych ubiegłego wieku, przynajmniej w obszarze motoryzacji. Podróż dosłownie – bo 11 listopada będziemy mogli przejechać się którymś z zabytkowych pojazdów.

To są autobusy z lat 60. i 70. XX wieku. Są komunikacje miejskie, które takie autobusy sobie zostawiły. Jedną z nich jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie, skąd my ściągamy autobus Jelcz 272 MEX. Tych autobusów w Polsce jest cztery – tłumaczy Piotr Janczar, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie.
Drugi z pojazdów dotrze z Kalisza. Oba przyjadą na własnych kołach.

 

Trasy przejazdu będą zaczynały się i kończyły w Rynku. Oprócz ulic Nysy, autobusy pojawią się też w Kępnicy, Goświnowicach, Kopernikach, Niwnicy czy Regulicach. Przejazd będzie bezpłatny, a każdy pasażer otrzyma od kierowcy pamiątkowy bilet. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika www.mzk.nysa.pl

 

Ponadto 11 listopada wszystkie autobusy przewoźnika zostaną ozdobione biało-czerwonymi flagami, a na tablicach relacyjnych pojawi się informacja o Święcie Niepodległości.

Dodaj komentarz