Zamówienie 300 autobusów Volvo dla Norwegii

Zamówienie 300 autobusów Volvo dla Norwegii

Jak dotąd jest to największe zamówienie jakie otrzymało Volvo Buses od Norwegii na 300 autobusów które powstaną w fabryce we Wrocławiu. Kontrakt jest efektem zwycięstwa Tide Buss w przetargu na obsługę komunikacji autobusowej w Tromsö i regionie Bergen West.

 

W ramach umowy firma Tide Buss AS z Norwegii, wejdzie w posiadanie 300 sztuk autobusów, w tym:

  • 290 pojazdów międzymiastowych typu Volvo 8900
  • 10 autokarów typu Volvo 9700 (w wersji turystycznej i liniowej)
  • Oprócz głównego zamówienia koncern przekaże Tide Buss trzy minibusy na bazie Renault Master

 

„Bardzo cieszymy się z naszej współpracy z Tide Buss i zaufania, jakie firma pokłada w nas, składając to zamówienie” – komentował Svenn-Åge Lökken, dyrektor Volvo Buses w Norwegii

 

„Volvo oferuje konkurencyjne produkty i warunki finansowe. Zapewnia także wysokim poziom profesjonalizmu, czyli bezpieczeństwo i przewidywalności, co jest niezbędne przy długoterminowych kontraktach” – dodał Roger Harkestad, dyrektor generalny Tide Buss AS

 

Model 8900 jest zaprojektowany do pracy w ruchu międzymiastowym i podmiejskim. Egzemplarze 8900 dla Tide Buss zostaną m.in. wyposażone w system zarządzania strefą, który używa GPS do respektowania lokalnych ograniczeń prędkości i uniemożliwia kierowcy autobusu złamania przepisów.

 

Autobusy Volvo 8900 będą dostarczane zarówno w wersji Low Entry, czyli z przednią platformą niskopodłogową, jak i wysokopodłogowej. Norwegowie wzięli też pojazdy w konfiguracji 2-osiowej i 3-osiowej. Wszystkie pojazdy objęte będą umową serwisową, w ramach której Volvo zajmie się obsługą całej floty po ustalonym miesięcznym koszcie. Wszystkie autobusy pojawią się u klienta w lecie 2019 roku.

Dodaj komentarz