Zielona Góra ładowarki do elektrobusów zaczynają pracować

Zielona Góra ładowarki do elektrobusów zaczynają pracować

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze uruchomił w zajezdni przy ul. Chemicznej, część ładowarek do ładowania autobusów elektrycznych. Urządzenia posłużą do wolnego ładowania autobusów nocną porą. Budowa systemu niskoemisyjnego transportu publicznego w Zielonej Górze powoli zmierza do końca. Przebudowę zajezdni wykonuje firma Exalo Drilling.

„W nocy autobusy ładują się wolno tutaj, na zajezdni, natomiast na pętli na Wyspiańskiego jest tzw. szybkie ładowanie. Tam są trzy stanowiska – autobusy są doładowywane dużym prądem tak, żeby mogły wykonać całe zadanie, nie wyjeżdżając z zajezdni.” – mówi Barbara Langner, dyrektor MZK w Zielonej Górze. – „Zajezdnia to nie jedyne miejsce, gdzie znajdziemy ładowarki” – dodaje.

 

Wszystkich stanowisk do wolnego ładowania autobusów w zajezdni będzie 50. Poza ładowarkami na zajezdni, ładowarki mają stanąć na 12 pętlach. Infrastruktura jest niezbędna dla realizacji planów Zielonej Góry, która wprowadza do ruchu 47 autobusów elektrycznych Ursus City Smile 12 LFE.

 

Ładowanie na pętlach autobusowych będzie się odbywało podczas przerw piętnominutowych, w ramach których możemy naładować ¾ baterii, co wystarczy na kolejne dwa kursy, czyli ok. 40 km

 

Dodaj komentarz